Azotyn sodu 500 gram Nitryt, bez antyzbrylacza

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 12,50 zł 12.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Serdecznie witamy Państwa na stronie sklepu Bioskamed. Pragniemy zadowolić naszych klientów, którzy poszukują produktów o najwyższej jakości. Satysfakcja i zadowolenie konsumentów są naszym głównym celem. Nasza firma powstała z myślą o Was.

 

Azotyn sodu czysty bez antyzbrylacza, Nitryt NaNO2 - jest to nieorganiczny związek chemiczny, sól kwasu azotawego i sodu. Jest stosowany jako substrat przy produkcji barwników, oraz jako dodatek konserwujący do żywności o symbolu E250. W temperaturze pokojowej jest to biała lub żółtawa substancja stałą. Dobrze rozpuszczalna w wodzie. Jako sól słabego kwasu i mocnej zasady ulega hydrolizie anionowej. Odczyn roztworu jest zasadowy.

 

Zastosowanie:

- Azotyn sodu stosuje się przy tworzeniu organicznych pochodnych kwasu azotawego, barwników, oraz jako dodatek do żywności, służący do peklowania mięsa. Przeciwdziała on namnażaniu bakterii oraz utrwala czerwono-różową barwę mięsa. Uwaga: w przypadku nadmiaru tego konserwantu, podczas obróbki (zwłaszcza gotowania), azotyny mogą reagować z produktami rozkładu aminokwasów z utworzeniem nitrozoamin, które mają właściwości rakotwórcze.

- Znajduje zastosowanie w przemyśle gumowym, wulkanizacyjnym i metalurgii. Również jako skuteczny inhibitor korozji w układach zamkniętych pętli chłodzenia.

 

Dziękujemy za odwiedzenie naszego sklepu, zapraszamy na zakupy i do odwiedzenia naszych pozostałych ofert.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl