Boraks 1 kg Czteroboran sodu dziesięciowodny 99,9%

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 8,90 zł 8.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Serdecznie witamy Państwa na stronie sklepu Bioskamed. Pragniemy zadowolić naszych klientów, którzy poszukują produktów o najwyższej jakości. Satysfakcja i zadowolenie konsumentów są naszym głównym celem. Nasza firma powstała z myślą o Was.

 

Gwarantujemy jakość produktu odnośnie pochodzenia i pakowania. Na życzenie klienta do zakupionego towaru wysyłamy emailowo świadectwo kontroli jakości. Na etykiecie zawsze umieszczony jest numer seryjny oraz data ważności produktu. Wszystkie nasze produkty są oznakowane zgodne z globalnym zharmonizowanym systemem klasyfikacji i oznakowana chemikaliów - GHS. 

ety

Przedmiotem aukcji jest Czteroboran Sodu Dziesięciowodny, Boraks 99,9%. Tetraboran sodu (Boraks, czteroboran sodu), mający wzór sumaryczny Na2B4O7 jest to nieorganiczny związek chemiczny, sól sodowa kwasu borowego. Tworzy bezbarwne kryształy rozpuszczalne w wodzie. Powoli ogrzewany traci wodę krystaliczną, w temperaturze 300-400 stopni Celsjusza przechodzi w sól bezwodną. Barwi płomień na zielono. Występuje w przemyśle jako minerał boraks rodzinny. Stosowany jako odczynnik na przykład do wytwarzania pereł boraksowych, jako środek ułatwiający lutowanie, w przemyśle wykorzystywany do produkcji szkła i szkliw – stosowany jest także jako składnik mikronawozów. Dehydrat występuje pod postacią Na2B4O7 x 10 H2O.

 

Czteroboran sodu jest związkiem toksycznym. Cechuje się powolnym wydalaniem z ustroju, co jest związane ze zjawiskiem kumulacji. Długotrwałe stosowanie tej substancji farmaceutycznej, szczególnie w wysokich stężeniach, na znaczne powierzchnie wymaga ostrożności. Istotnym jest, iż boraks może się wchłaniać z błon śluzowych, a także przez nieuszkodzoną skórę.

 

Czteroboran sodu dziesięciowodny należy stosować dopiero po zapoznaniu się ze wszystkimi środkami ostrożności. Stosować należy odpowiednią odzież ochronną i unikać bezpośredniego kontaktu ze skórą. Ręce ochraniać rękawicami, osłaniać twarz, nie wdychać, nie spożywać. W przypadku dostania się do oczu, należy ostrożnie przepłukać przez kilka minut wodą, jeśli osoba stosuje soczewki, należy je ostrożnie usunąć i kontynuować przemywanie. Po bezpośrednim kontakcie (w przypadku dostania się do nosa, dróg oddechowych lub przewodu pokarmowego) należy zasięgnąć porady lekarza. Boraks działa drażniąco na oczy, wpływa szkodliwie na płodność, dziecko w łonie matki. Produkt do użytku zawodowego przechowywać w zamknięciu z dala od dzieci.

 

Zastosowanie Boraksu (dziesięć-cio wodny czteroboran sodu):

 

Boraks Decahydrate Na2BO4 x 10 H20.

 

W gospodarstwie domowym:

- Preparat na mrówki, pchły, rybiki, karaluchy (insekty).

- Mrówki, rybiki – zagotować pół szklanki wody z jedną szklanką cukru. Ostudzić i dodać łyżkę stołową Boraksu. Dobrze wymieszać. Uzyskaną galaretkę umieścić na płaskich plastikowych pokrywkach, w miejscach nawiedzanych przez mrówki.

- Karaluchy – zmieszać czubatą łyżkę Boraksu z małą łyżeczką cukru pudru i pozostawić małą kupkę w miejscach nawiedzanych przez karaluchy.

- Pchły – miejsca zapchlone posypać Boraksem, pozostawić na kilka godzin, następnie odkurzyć.

 

Preparat do odstraszania os, szerszeni i innych owadów z rodziny osowatych. 

Owady osowate – rozpuścić jedną porcję Boraksu w dziewięciu porcjach wody. Uzyskany rozczyn wlać do spryskiwacza po czym obficie spryskać gniazdo niepożądanych owadów. Spryskane gniazdo – miejsce pozostawić na kilkadziesiąt minut do wyschnięcia i ponownie powtórzyć spryskanie. Rozrobiony Boraks po wyschnięciu pozostaje na spryskanych owadach, które tego nie lubią i wynoszą, a następnie giną.

 

Wybielacz do prania i usuwania plam (na przykład po winie, herbacie, kawie).

Moczenie – proporcja: jedna czubata łyżka stołowa Boraksu na cztery litry wody. Dokładnie zamieszać. Moczyć około 30 minut.

Pranie – Boraks jest doskonałym i bezpiecznym środkiem do prania kolorów. Wystarczy dodać do używanego proszku do prania pół szklanki Boraksu, wymieszać i wsypać do pralki.

 

Likwiduje odór moczu – plam na wykładzinach podłogowych itp.

Zmieszać Boraks z wodą w celu uzyskania pasty. Pastę wetrzeć gąbką w miejsca suchych plam. Pozostawić do całkowitego wysuszenia pasty i odkurzyć bardzo dokładnie. W przypadku plam mokrych należy rozmieszać pół szklanki Boraksu z półtorej szklanki wody. Uzyskaną mieszaninę należy polać mokrą plamę. Osuszyć miejsce przy użyciu suchej gąbki.

 

Likwiduje odór kociej i psiej uryny w kuwetach (pudełkach z piaskiem).

Boraks jest idealnym, a zarazem bezpiecznym środkiem do likwidacji odoru moczu kota, psa, załatwiającego się do kuwety. Dno pustej kuwety należy pokryć równomiernie Boraksem, minimum jedną szklanką. Następnie warstwę Boraksu należy pokryć odpowiednią warstwą piasku lub żwirku. Sposób ten likwiduje nieprzyjemny odór uryny naszych ulubieńców.

 

Środek czyszczący wanny, toalety, kafle łazienkowe, zlewy.

Zmieszać Boraks z wodą w celu uzyskania gęstej pasty. Posmarować lub czyścić pastą zanieczyszczone miejsca i pozostawić na 15 minut. Zeskrobać po upływie czasu i spłukać gorącą wodą.

 

Muszle toaletowe – wsypać pół szklanki Boraksu i pozostawić na minimum jedną godzinę. Wyszorować muszlę szczotką toaletową i spłukać – efekt czysta i pachnąca muszla toaletowa.

 

Środek czyszczący i dezynfekujący lodówki i zamrażarki.

Rozmieszać dokładnie pełną łyżkę stołową Boraksu z 750 ml. wody. Uzyskaną mieszaniną umyć wnętrze lodówki lub zamrażarki.

 

Likwiduje odór rozlanego mleka.

Rozmieszać dokładnie pełną łyżkę stołową Boraksu z 750 ml. wody. Uzyskaną mieszaniną umyć wnętrze lodówki.

 

Likwiduje odory pojemników na śmieci.

Posypać dno pojemnika Boraksem lub umyć pojemnik mieszaniną Boraksu z wodą.

 

Środek nadający połysk biżuterii ze złota i srebra, sztućcom ze stali nierdzewnej.

Zmieszać jedną szklankę Boraksu z jedną szklanką soku cytrynowego, w celu uzyskania pasty. Użyć pastę i gąbkę z szorstką powierzchnią w miejscach zanieczyszczonych. Pozostawić na kilka minut, a następnie spłukać ciepłą wodą.

 

Środek do mycia porcelany, naczyń itp.

Napełnić zlew ciepłą wodą i rozpuścić pół szklanki Boraksu. Umyć naczynia w mieszaninie, a następnie opłukać i osuszyć.

 

Udrażnianie rur ściekowych.

Wsypać pół szklanki Boraksu w zablokowaną rurę, następnie powoli zalać dwoma szklankami gorącej wody. Pozostawić na 15-20 minut i ponownie spłukać zlew gorącą wodą z kranu.

 

Topnik do lutowania i spawania.

 

Czyszczenie okien i luster.

Myjemy roztworem dwóch łyżek Boraksu z trzema szklankami wody.

 

Jako wybielacz do firan.

Namaczamy na pół godziny w roztworze czterech litrów wody z dodatkiem czubatej łyżki Boraksu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl