Chlorek amonu 1 kg, Salmiak

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 12,00 zł 12.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Serdecznie witamy Państwa na stronie sklepu Bioskamed. Pragniemy zadowolić naszych klientów, którzy poszukują produktów o najwyższej jakości. Satysfakcja i zadowolenie konsumentów są naszym głównym celem. Nasza firma powstała z myślą o Was.

amon

Pragniemy zaoferować Państwu wysokiej czystości chlorek amonu (łac. Ammonii chloriudum), zwyczajowo nazywany jako salmiak, NH4Cl – nieorganiczny związek chemiczny, sól kwasu solnego i amoniaku. W warunkach normalnych chlorek amonu występuje jako biały proszek lub bezbarwne, krystaliczne ciało stałe. Dobrze rozpuszcza się w wodzie (w temperaturze 20 stopni Celsjusza 370 gramów na litr). Pod wpływem ogrzewania sublimuje, pary chlorku amonu dysocjują do amoniaku i chlorowodoru.

 

Gwarantujemy jakość produktu odnośnie pochodzenia i pakowania. Na życzenie klienta do zakupionego towaru wysyłamy emailowo świadectwo kontroli jakości. Na etykiecie zawsze umieszczony jest numer seryjny oraz data ważności produktu. Wszystkie nasze produkty są oznakowane zgodnie z globalnym zharmonizowanym systemem klasyfikacji i oznakowania chemikaliów - GHS.

 

Zastosowanie:

Chlorek amonu jest używany przede wszystkim jako elektrolit w suchych ogniwach Leclanchégo, czyli najczęściej używanych dziś ogniwach galwanicznych. Ma zastosowanie w metalurgii do odzysku metali szlachetnych, oraz jako sól przewodząca w elektrolicie do niklowania i cynkowania. Stosowany jest także jako lek wykrztuśny, dodatek do paszy dla bydła, składnik szamponu, a także występuje jako dodatek do niektórych nawozów sztucznych. Chlorek amonu znajduje wykorzystanie przy produkcji mleka w proszku oraz mleka zagęszczonego, nieprzetworzonych produktach rybnych oraz serach dojrzałych i serach w plasterkach. Stosowany jest również do kompotów owocowych oraz owoców w puszkach i szklanych pojemnikach. Jest wykorzystywany także w produktach spożywczych jako środek spulchniający i konserwujący E510. Chlorek amonu to też regulator kwasowości, substancja smakowa, pożywka dla drożdży w produktach fermentowanych np. chlebie.

 

Chlorek amonu oferujemy w 100 gramowej torebce strunowej oraz w 250 gramowej, 500 gramowej i 1 kg butelce HDPE z plombą.

 

Dziękujemy za odwiedzenie naszego sklepu, zapraszamy na zakupy i do odwiedzenia naszych pozostałych ofert.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl