Siarka mielona 3 kg, naturalna, czysta

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Serdecznie witamy Państwa na stronie sklepu Bioskamed. Pragniemy zadowolić naszych klientów, którzy poszukują produktów o najwyższej jakości. Satysfakcja i zadowolenie konsumentów są naszym głównym celem. Nasza firma powstała z myślą o Was. 

 

Siarka mielona – czysta, elementarna, czystość minimum 99,9%. Polski producent: Siarkopol Tarnobrzeg.

 

Gatunek: Czysty bez domieszek

Czystość: Czysty min. 99,9%

Wzór chemiczny: S

Nr CAS: 7704-34-9

Nr WE: 231-722-6

 

Gwarantujemy jakość produktu odnośnie pochodzenia i pakowania. Na życzenie klienta do zakupionego towaru wysyłamy emailowo świadectwo kontroli jakości. Na etykiecie zawsze umieszczony jest numer seryjny oraz data ważności produktu. Produkt pakowany w wysokiej klasy butelkę HDPE z plombą gwarancyjną.

 

Zastosowanie:

- Siarka jest jednym z podstawowych surowców przemysłu chemicznego – produkcja kwasu siarkowego (siarka VI) i dwusiarczku węgla, składnik zapałek, prochu, ogni sztucznych, przy wulkanizacji kauczuku (nadawanie elastyczności).

- Jako składnik białek jest niezbędna dla wszystkich organizmów żywych. Ma zastosowanie w lecznictwie chorób skóry, do produkcji barwników lub specjalistycznego cementu. 

Zastosowanie w ogrodnictwie i sadownictwie:

- Pełni znaczącą rolę w ochronie roślin, sprzyja prawidłowemu rozwojowi.

- Stosowana przed kwietniem działa hamująco na rozwój pordzewiacza jabłoniowego, oraz przędziorków (ochrona jabłoni – przeciwko chorobie parch jabłoni).

- Pomaga przyswajać azot z gleby. Przy niedoborze siarki rośliny nie funkcjonują poprawnie – azot nie jest w pełni wykorzystany.

Zakwaszanie gleby:

Wysiew siarki pylistej. Przy małych dawkach wysiewanych jesienią możliwa jest uprawa rośliny wiosną. Przy maksymalnych dawkach (2,5-3,5 kg na 10 m2) z uprawami roślin musimy odczekać rok – siarka działa bardzo wolno, a do swojej pełnej skuteczności wymaga odpowiedniego czasu. Siarkę stosujemy do posadzenia roślin. Jednorazowa dawka nie powinna przekraczać 50-100 gram na 10 m2 powierzchni. 

Gazowanie szklarni i tuneli foliowych (dezynfekcja):

Przeprowadzana bezpośrednio po zakończeniu wegetacji, przed likwidacją uprawy (gazowanie dwutlenkiem siarki). Siarkę mieszamy z saletrą potasową lub nadmanganianem potasu, wykładamy na blaszanych tacach, rozkładamy równomiernie w kilku miejscach szklarni i podpalamy (zaczynamy od miejsc położonych najdalej od wyjścia). Po spaleniu i upływie 24 godzin obiekt dokładnie wietrzymy, usuwając przy tym resztki roślin. Na 100 m2 powierzchni dezynfekowanej używamy 2 kg siarki  i 100 gram saletry potasowej, lub 40 gram nadmanganianu potasu. Dodatki te ułatwiają spalanie siarki. Przed zapaleniem siarki należy pomieszczenie dokładnie zamknąć, by dwutlenek siarki nie dostał się od sąsiadujących szklarni (jest szkodliwy dla roślin).

 

Dziękujemy za odwiedzenie naszego sklepu, zapraszamy na zakupy i do odwiedzenia naszych pozostałych ofert. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl