Sól karnalitowa z Morza Martwego 10 kg wysoko zmineralizowana

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 131,00 zł 131.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Serdecznie witamy Państwa na stronie sklepu Bioskamed. Pragniemy zadowolić naszych klientów, którzy poszukują produktów o najwyższej jakości. Satysfakcja i zadowolenie konsumentów są naszym głównym celem. Nasza firma powstała z myślą o Was. Posiadamy w sprzedaży sól, błoto i wodę z Morza Martwego. 

 

Wysoko zmineralizowana karnalitowa z MM

Wysoko zmineralizowana sól karnalitowa z Morza Martwego (sól magnezowo-potasowa) jest najbardziej znaną i cenioną na świecie solą, posiadającą właściwości terapeutyczne. Jest niezastąpiona przy leczeniu grzybicy, łuszczycy, atopowego zapalenia skóry. Znacznie poprawia wygląd i kondycję skóry przy problemach z trądzikiem, wypryskami, oraz przy skórze mieszanej i tłustej ze skłonnością do zapychania się porów.

 

Podczas kąpieli solankowych w soli karnalitowej przez skórę wchłaniane są jony magnezu. Takie zabiegi polecane są osobom przepracowanym i przemęczonym, ze skłonnościami do nerwic i depresji.

 

Karnalit jest to uwodniony, podwójny chlorek potasu i magnezu o wzorze KCl x MgCl2 x 6 H2O, krystalizujący w układzie rombowym. Jest bezbarwny lub czasami zabarwiony na czerwono, żółto lub brunatno. W smaku gorzki. W Izraelu i Jordanii sól karnalitowa nazywana jest semi dry salt – sól półtłusta – sprawia wrażenie lekko wilgotnej i oleistej, co stanowi o dużej zawartości magnezu.

 

Główne składniki: magnez, potas, wapń, sód, chrom, cynk, mangan, miedź, żelazo.

 

Formy stosowania:

 • Roztwory kosmetyczne – zalecane dla pielęgnacji cery z problemami.
 • Kompresy solne.
 • Peelingi solne.
 • Kąpiele częściowe – kąpiel dłoni, stóp.
 • Kąpiele całkowite.

 

Zastosowanie:

 • Pielęgnacja skóry codzienna (przemywanie roztworem, kąpiel).
 • Likwidacja wyprysków i trądzików (przemywanie roztworem, kąpiele).
 • Profilaktyka trądzików (przemywanie roztworem, kąpiele).
 • Grzybice (kąpiele, kompresy solne).
 • Problemy stóp (nadmierne pocenie – kąpiele stóp).
 • Problemy stóp (pękanie skóry pięt – kąpiele stóp).
 • Łuszczyca (kąpiele, kompresy solne).
 • Atopowe zapalenie skóry (kąpiele, kompresy solne).
 • Reumatyzm (kąpiele, gorące kompresy solne).
 • Fibromylagia – bóle mięśni (kąpiele, kompresy solne).
 • Rehabilitacja pourazowa (kompresy solne, kąpiele).
 • Nerwice, przemęczenie, stres (kąpiele całkowite).

 

Stosowanie:

Kąpiele solankowe – w zależności od stężenia soli rozróżniamy:

- kąpiele solankowe kosmetyczne (odprężające i relaksujące) stężenie soli w wodzie 0,1% - 1% - ablucje łagodne

- kąpiele solankowe terapeutyczne – stężenie soli 1% - 6% - ablucje silne.

W kąpielach kosmetycznych i odprężających istniej duża dowolność w doborze stężenia soli w roztworze. Związane to jest z upodobaniami i preferencjami indywidualnymi. Można stosować również mocniejsze roztwory, nawet do 2-3% - w odróżnieniu do kąpieli terapeutycznych, gdzie stężenia nie powinny być mniejsze niż 1%. W fizjoterapii rehabilitacyjnej – balneo terapii rekomendowane są roztwory od 1 do 3 %, w kąpielach całkowitych lub nawet 6% w kąpielach częściowych (stopu, dłonie). Należy pamiętać o tym, iż kuracje solankowe (np. kuracja przeciw łuszczycowa trwa minimum kilka tygodni. Kąpiel przyjmuje się 4-5 razy w tygodniu. Stężenie soli powinno wynosić ok. 3%. Istnieje możliwość stosowania kąpieli częściowych (stóp, dłoni). Roztwór solny przygotowujemy w misce, zużywając mniej soli (do przygotowania roztworu 3% w 100 litrowej wannie musimy zużyć 3 kg soli, w 5 litrowej misce 150 gram). Solankę przygotowaną w misce możemy użyć kilka razy - podgrzewając przed kolejnym zabiegiem. Powtórne wykorzystanie solanki w wannie, zablokowanej przez kilka dni, może być utrudnione.

 

Kąpiele terapeutyczne – postępowanie.

Przy kąpielach kosmetycznych, relaksujących i odprężających nie ma dużego znaczenia stężenie soli, oraz częstotliwość przyjmowania kąpieli. Zależy to w dużej mierze od upodobań i indywidualnych oczekiwań. Zasadą kąpieli, które mają wspomagać terapię leczenia jest wzrastający czas trwania, oraz wzrastające zasolenie. Początkowo należy rozpocząć od 2-3 kąpieli tygodniowo, zwiększając z czasem częstotliwość do 4-5 kąpieli tygodniowo. Zwiększamy również stężenie % soli w roztworze. Zabiegi powinny trwać nie krócej niż 5 tygodni – w przeciwnym razie efekty kuracji będą niezadawalające. Kąpiele winno się brać wieczorem, przed snem. Po zakończeniu zabiegu nie należy myć ciała wodą z mydłem. W chwili kiedy stężenie soli było duże, należy opłukać ciało wodą, wysuszyć ciało ręcznikiem (nie wycierać). Czas kąpieli wynosi do 20 minut. Należy jednak zaczynać od 10 minut.

Uwaga: należy przerwać wybiegi jeśli podczas pierwszej kąpieli obserwujemy objawy alergiczne (opuchlizna, zaczerwienienie, mocne pieczenie) – w przeciwieństwie do lekkiego szczypania i podrażnienia, co jest objawem naturalnym. Przy kąpieli nóg możemy od razu stosować kąpiele 15-20 minutowe z racji tego, iż skóra w tym miejscu jest mniej wrażliwa. Możemy dodawać do solanki kilka kropli olejku herbacianego. Należy zwrócić szczególną uwagę przy kąpieli dzieci – przede wszystkim skracając czas o połowę. Zalecana temperatura kąpieli całkowitych wynosi od 35-40 stopni Celsjusza. Przy częściowych (stopy, dłonie) około 50 stopni Celsjusza.

 

Nie należy stosować kąpieli solankowych gdy:

 • Występuje owrzodzenie żylakowate.
 • Niewydolność sercowo-naczyniowa.
 • Nadciśnienie trzeciego stopnia.
 • Krwawienia i skłonności do krwawień.
 • Nowotwory.
 • Przy świeżych stanach pooperacyjnych.
 • Chorobie naczyń wieńcowych.
 • Czynnej gruźlicy.
 • Ciąży.
 • Niewydolności krążenia.
 • Świeżo przybyłego zawału mięśnia sercowego.
 • Nadczynności tarczycy.
 • Chorobach w okresie zaostrzenia i stanie ostrym.

 

Kompresy solne – postępowanie.

Przy miejscowych problemach skórnych (wypryski, trądzik, miejscowa łuszczyca itp.) kompresy solne posiadają przewagę nad kąpielami. Są bardziej ekonomiczne. W celu uzyskania pożądanego efektu, musimy stosować odpowiednie stężenie – od 1 do 6%. Przygotowanie roztworu do kompresu to zaledwie 50 gram soli – kąpieli kilka kilogramów. Do wykonania kompresu potrzebujemy miseczkę z wodą mineralną o temperaturze około 50 stopni Celsjusza – w tej temperaturze sól dobrze rozpuszcza się. Wsypujemy odpowiednią ilość by uzyskać zalecane stężenie np. dla roztworu 1% - 10 gram soli na litr roztworu, 3% - 30 gram soli na litr itd. Następnie moczymy czystą szmatkę bawełnianą i układamy na określoną część ciała. Czas nałożenia kompresu do 40 minut. W momencie przysychania zwilżany go pozostał solanką. Możemy również stosować kompresy zimne – mają one działanie przeciw zapalne, przeciw bólowe, zmniejszają obrzęki i przekrwienia tkanek (kontuzje sportowe i ortopedyczne). Do takich chłodnych i schłodzonych kompresów zalecane jest dodanie jest olejku mięty pieprzowej (redukcja bólu i opuchlizny – 2, 3 krople).

Czas stosowania kompresu – 30-40 minut, od 1 do 3 nałożeń dziennie. Ciepłe i gorące kompresy dodatkowo przykrywamy i obwiązujemy suchą tkaniną. Rekomendowany czas zabiegów – 4 do 6 tygodni. Nie rzadziej niż 4 razy w tygodniu.

 

Kosmetyczne roztwory solne stosowane na bazie soli i wody z Morza Martwego. Roztwory te stosujemy do przemywania partii ciała z problemami skórnymi. Sprawdzają się jako środek do codziennej pielęgnacji skóry tłustej (trądzik, wypryski, oraz mieszanej). Pierwsze widoczne efekty po 2-3 tygodniach. Optymalny roztwór 1-2% rozcieńczenia soli lub wody z Morza Martwego z wodą mineralną. Takim roztworem przemywamy wacikiem skórę twarzy, czoło.

 

Dziękujemy za odwiedzenie naszego sklepu, zapraszamy na zakupy i odwiedzenie naszych pozostałych ofert.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl