Azotan potasu 5 kg, saletra potasowa

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Serdecznie witamy Państwa na stronie sklepu Bioskamed. Pragniemy zadowolić naszych klientów, którzy poszukują produktów o najwyższej jakości. Satysfakcja i zadowolenie konsumentów są naszym głównym celem. Nasza firma powstała z myślą o Was.

 

Azotan potasu KNO3 (saletra potasowa, saletra indyjska). Jest to nieorganiczny związek chemiczny z grupy azotanów. Sól potasu i kwasu azotowego. W przyrodzie występuje w niewielkich ilościach w postaci minerału Nitrokalitu, w krajach o suchym, gorącym klimacie (Chiny, Indie). Z tych państw był sprowadzany do Europy, czemu zawdzięcza nazwę saletra indyjska.

Azotan potasu etykieta 

Właściwości:

bezbarwne lub białe krystaliczne ciało stałe. Temperatura topnienia wynosi 334 stopnie Celsjusza. Przy ogrzaniu do 400 stopni Celsjusza rozkłada się na azotyn potasu i tlen.

 

Zastosowanie:

Przemysł spożywczy, chemiczny, produkcja mieszanek nawozowych.

Nawóz sztuczny.

Saletra potasowa jest utleniaczem. Z tego powodu jej głównym zastosowaniem była produkcja czarnego prochu..

Konserwant mięsa E252.

Stosowany głównie do produkcji azotynu potasu (nitrowanie).

Zmieszany z cukrem lub cukrem pudrem jest podstawowym składnikiem paliwa (utleniaczem) we własnoręcznie robionych materiałach pirotechnicznych.

 

Synonimy: potasowy azotan kwasu azotowego, sól potasowa.

 

Wpływ na zdrowie człowieka:

Dopuszczalna dawna dzienna azotanu potasu wynosi 3,5 mg na kilogram masy ciała. Jest to środek łatwo wchłaniany w przewodzie pokarmowym i w większości jest wydalany z moczem w postaci niezmienionej. W określonych warunkach z udziałem mikroflory następuje redukcja azotanów do azotynów, co może stać się powodem zatrucia. Skutkiem przedawkowania są wymioty, mdłości, zawroty głowy, migrena. Środek działa szkodliwie na tarczycę, jest niedozwolony dla dzieci poniżej 6 miesięcy.

 

Przechowywanie:

W pomieszczeniach suchych, chłodnych i odpowiednio wentylowanych. Nie przechowywać na podłogach drewnianych, razem z materiałami łatwopalnymi, organicznymi lub z materiałami o właściwościach utleniających.

 

Uwaga: używając produktu należy zachować szczególne środki ostrożności i unikać bezpośredniego kontaktu z substancją ze względu na możliwość podrażnienia skóry, oczu, błon śluzowych nosa i przewodu pokarmowego.

  

Dziękujemy za odwiedzenie naszego sklepu, zapraszamy na zakupy i odwiedzenie naszych pozostałych ofert. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl