Glikol propylenowy 1 litr farmaceutyczny

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 34,00 zł 34.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Serdecznie witamy Państwa na stronie sklepu Bioskamed. Pragniemy zadowolić naszych klientów, którzy poszukują produktów o najwyższej jakości. Satysfakcja i zadowolenie konsumentów są naszym głównym celem. Nasza firma powstała z myślą o Was.

 

Glikol propylenowy:

Wzór chemiczny: C3H8O2

Masa molowa: 62,0678 g/mol

Gatunek: farmaceutyczny

Numer CAS: 57-55-6

Numer WE: 200-338-0

 

Przedmiotem aukcji jest glikol propylenowy (propano-1,2-diol), organiczny związek chemiczny z grupy alkoholi dwuhydroksylowych czyli diol. W temperaturze pokojowej jest bezbarwną, bezwonną, oleistą cieczą, o słodkawym smaku i wysokiej lepkości. Znajduje zastosowanie w przemyśle i medycynie. W przeciwieństwie do glikolu etylenowego, glikol propylenowy nie jest toksyczny. Glikol propylenowy to substancja higroskopijna, która dobrze rozpuszcza się m.in. w wodzie, acetonie czy chloroformie.

 

Gwarantujemy jakość produktu odnośnie pochodzenia i pakowania. Na życzenie klienta do zakupionego towaru wysyłamy emailowo świadectwo kontroli jakości. Na etykiecie zawsze umieszczony jest numer seryjny oraz data ważności produktu.

 

Informacja dla e-palaczy

Oferowany na naszej aukcji wysokiej czystości glikol propylenowy jest stosowany jako składnik większości e-płynów do elektronicznych papierosów (tzw. bazy nikotynowej). Pełni rolę rozczynnika nikotyny, a w trakcie czynności e-palenia zostaje zatomizowany, czyli rozpylony jako mgiełka, wraz z nikotyną, gliceryną oraz dodatkami smakowymi, imitując dym papierosowy.

 

Zastosowanie:

Artykuły spożywcze

Glikol propylenowy jest wykorzystywany jako konserwant lub emulgator oraz jako składnik barwników i aromatów. Jego oznaczenie to E1520. 

Kosmetyka

Może być używany do produkcji kosmetyków jako rozczynnik nadający kosmetykowi pożądaną konsystencję emulsji oraz jako składnik nawilżający skórę. Glikol propylenowy może być składnikiem:

-       pasty do zębów, płynów do płukania ust

-       środków do higieny dłoni, czy ogólnie środkach czystości

-       jeden z głównych składników dezodorantów w sztyfcie

-       nośnik zapachów w olejkach zapachowych oraz olejkach do masażu

Medycyna i farmacja

Glikol propylenowy jest stosowany w farmacji jako podłoże, czyli płyn, który sam nie ma istotnego działania dla organizmu ale w którym może zostać rozprowadzony składnik czynny leku. Dotyczy to przede wszystkim substancji leczniczych, nie dających się rozpuścić w wodzie ale dających się rozprowadzić w glikolu propylenowym. Dzięki temu sposobowi, glikol może być stosowany w formie preparatu doustnego jak i kremu. W tym ostatnim przypadku jest nanoszony miejscowo na skórę. 

Pozostałe zastosowania

Ogólną tendencją w przemyśle jest zastępowanie glikolem propylenowym szkodliwego glikolu etylenowego wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Poza wyżej wymienionymi zastosowaniami,  glikol propylenowy jest wykorzystywany także m.in. jako płyn chłodzący (w systemach chłodniczych), jako składnik płynów zapobiegających zamarzaniu oraz środków do dla odlodzenia (np. w lotnictwie) czy choćby do produkcji kulek do paintballa.

 

Dostępne opakowania: 500 ml, 1 litr – butelka HDPE z plombą oraz 5 litrowy kanister z plombą.

 

Dziękujemy za odwiedzenie naszego sklepu, zapraszamy na zakupy i do odwiedzenia naszych pozostałych ofert.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl