Siarczan żelaza II 25 kg, siedmiowodny

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 104,00 zł 104.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Zapraszamy do zakupu siarczanu żelaza (II) siedmiowodnego. To nieorganiczny związek chemiczny (sól żelaza i kwasu siarkowego). Uwodniony siarczan żelaza II FeSO4 x 7 H2O, dawniej zwany witriolem żelaza (żelaznym), lub żelaznym koperwasem jest substancją krystaliczną o wyglądzie jasnozielonym, do jasno niebieskiego. Topi się w temperaturze 64 stopni Celsjusza. Roztwór wodny ma odczyn kwaśny.

 

Wzór chemiczny: FeSO4 x 7 H2O

Masa molowa: 151,91 g/mol

Gatunek: czysty techniczny

Numer CAS: 7782-63-0

Numer WE: 231-753-5

 

Gwarantujemy jakość produktu odnośnie pochodzenia i pakowania. Na życzenie klienta do zakupionego towaru wysyłamy emailowo świadectwo kontroli jakości. Na etykiecie zawsze umieszczony jest numer seryjny oraz data ważności produktu. Wszystkie nasze produkty są oznakowane zgodnie z globalnym zharmonizowanym systemem klasyfikacji i oznakowania chemikaliów - GHS.

 

Zastosowanie w zwalczaniu mchu:

Siedmiowodny siarczan żelaza II eliminuje mech z trawników, zapobiegając jego występowaniu. Przeciwdziała chorobom traw, wzmacniając system odpornościowy roślin. Nie należy stosować siarczanu żelaza w momencie występowania przymrozków. Preparat należy aplikować wczesną wiosną w postaci płynnej, co stanowi o jego dużej efektywności. Zaleca się dokładne pokrycie mchów poprzez oprysk. Jest bardzo skuteczny już w temperaturze w granicach nieco powyżej 0 stopni Celsjusza. Przy dużym stężeniu barwi trawę na czarno. Po kilku dniach kolor trawy powraca do zielonego. Po 2-3 dniach od zastosowania substancji – martwy mech, w kolorze czarnym, usuwamy za pomocą grabi ogrodowych (usunięty mech nie nadaje się do kompostowania). Siarczan żelaza II siedmiowodny stosuje się wyłącznie na terenach porośniętych trawą, o dobrym wchłanianiu. Nie wolno stosować na powierzchnie budowlane (dachy, chodniki, mury, kostki betonowe), figury ogrodowe – pozostawia ciemny (czarny lub brązowy nalot bardzo trudny do usunięcia). Ewentualne usunięcie jest możliwe 5% roztworem kwasu szczawiowego.

Uwaga! Po zastosowaniu oprysku unikać kontaktu z trawnikiem przez okres ok. 7 dni, ze względu na możliwość podrażnienia lub poplamienia, w tym czasie nie wypuszczać zwierząt domowych.

 

Dawkowanie:

Na początek do oprysków należy stosować 3% roztwór siarczanu żelaza w H2O. 300 gram siarczanu żelaza należy rozpuścić w 10 litrach wody. Wydajność 1 litra roztworu na około 5 m2 trawnika. W trudniejszych przypadkach możemy zastosować maksymalne stężenie do 5% roztworu (500 gram siarczanu żelaza rozpuszczamy w 10 litrach wody). Końcowy efekt jest widoczny po około 3-5 dniach od oprysku.

 

Siarczan żelaza (II) oferujemy w 500 gramowych, 1 kilogramowych butelkach HDPE z plombą, w 5 i 10 kg wiaderkach z plombą oraz 25 kg worku.

 

Dziękujemy za odwiedzenie naszego sklepu, zapraszamy na zakupy oraz do odwiedzenia naszych pozostałych ofert. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl