Siarka mielona 1 kg, czysta, naturalna

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 11,90 zł 11.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.71429

Opis

Serdecznie witamy Państwa na stronie sklepu Bioskamed. Pragniemy zadowolić naszych klientów, którzy poszukują produktów o najwyższej jakości. Satysfakcja i zadowolenie konsumentów są naszym głównym celem. Nasza firma powstała z myślą o Was.

 

Siarka mielona, czysta, elementarna, czystość minimum 99,9%. Polski producent: Siarkopol Tarnobrzeg.

 

Gatunek: Czysty bez domieszek

Czystość: Czysty min. 99,9%

Wzór chemiczny: S

Nr CAS: 7704-34-9

Nr WE: 231-722-6

 

Zastosowanie:

- Siarka jest jednym z podstawowych surowców przemysłu chemicznego - produkcja kwasu siarkowego (siarka VI) i dwusiarczku węgla, składnik zapałek, prochu, ogni sztucznych, oraz składnik niezbędny do wulkanizacji kauczuku (nadawanie elastyczności).

- Jako składnik białek jest niezbędna dla wszystkich organizmów żywych. Ma zastosowanie w lecznictwie choróļ skóry, do produkcji barwników lub specjalistycznego cementu.

 

Zastosowanie w ogrodnictwie i sadownictwie:

- Pełni znaczącą rolę w ochronie roślin, sprzyja prawidłowemu rozwojowi.

- Stosowana przed kwietniem działa hamująco na rozwój pordzewiacza jabłoniowego oraz przędziorków (ochrona jabłoni - przeciwko chorobie parch jabłoni).

- Pomaga przyswajać azot z gleby. Przy niedoborze siarki rośliny nie funkcjonują poprawnie - azot nie jest w pełni wykorzystywany.

 

Zakwaszanie gleby:

Wysiew siarki pylistej. Przy małych dawkach wysiewanych jesienią możliwa jest uprawa rośliny wiosną. Przy maksymalnych dawkach (2,5-3,5 kg na 10m2) z uprawami roślin musimy odczekać rok - siarka działa bardzo wolno, a do swojej pełnej skuteczności wymaga odpowiedniego czasu. Siarkę stosujemy do posadzenia roślin. Jednorazowa dawka nie powinna przekraczać 50-100 gram na 10 m2 powierzchni.

 

Gazowanie szklarni i tuneli foliowych (dezynfekcja):

Przeprowadzana bezpośrednio po zakończeniu wegetacji, przed likwidacją upraw (gazowanie dwutlenkiem siarki). Siarkę mieszamy z saletrą potasową lub nadmanganianem potasu, wykładamy na blaszanych tacach, rozkładamy równomiernie w kilku miejscach szklarni i podpalamy (zaczynamy od miejsc położonych najdalej od wyjścia). Po spaleniu i upływie 24 godzin obiekt dokładnie wietrzymy, usuwając przy tym resztki roślin. Na 100 m2 powierzchni dezynfekowanej używamy 2 kg siarki i 100 gram saletry potasowej, lub 40 gram nadmanganianu potasu. Dodatki te ułatwiają spalenie siarki. Przed zapaleniem siarki należy pomieszczenie dokładnie zamknąć, by dwutlenek siarki nie dostał się do sąsiadujących szklarni (jest szkodliwy dla roślin).

 

Dziękujemy za odwiedzenie naszego sklepu, zapraszamy na zakupy i do odwiedzenia naszych pozostałych ofert.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl