Węglan potasu 1 kg bezwodny

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 26,90 zł 26.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Serdecznie witamy Państwa na stronie sklepu Bioskamed. Pragniemy zadowolić naszych klientów, którzy poszukują produktów o najwyższej jakości. Satysfakcja i zadowolenie konsumentów są naszym głównym celem. Nasza firma powstała z myślą o Was. 

 ety

Przedmiotem aukcji jest węglan potasu (K2CO3) – nieorganiczny związek chemiczny, sól potasowa kwasu węglowego. W temperaturze pokojowej jest to białe ciało krystaliczne, dobrze rozpuszczalne w wodzie. Tworzy hydraty, ma właściwości higroskopijne, w roztworach wodnych hydrolizuje.

 

Zastosowanie:

Węglan potasu jest stosowany jako ekologiczny środek do walki z mączniakiem prawdziwym, parchem czy szarą pleśnią. Dzięki temu, iż jest to prosta substancja chemiczna, nie wpływa negatywnie na owoce chronionych roślin. Dodatkową zaletą jest to, że po zastosowaniu w niewielkim stopniu nawozimy glebę oraz rośliny potasem.

 

Dawka: 7,5 kg / 1 ha – przy oprysku sadu wysokości 3 metry.

W przypadku oprysku winorośli sugerowane stężenie to 0,8-1% (0,8-1 kg na 100 litrów).

 

Oprysk węglanem nie likwiduje choroby lecz powstrzymuje jej rozwój – dlatego też warto po opadach deszczu powtórzyć oprysk. Można mieszać z fungicydami zapobiegawczymi.

 

Pozostałe zastosowania:

  • Nawozy dla roślin akwarystycznych.
  • W przemyśle szklarskim, ceramicznym.
  • Do produkcji środków piorących.
  • W fotografii.
  • Do otrzymywania innych związków potasu.

 

Gwarantujemy jakość produktu odnośnie pochodzenia i pakowania. Na życzenie klienta do zakupionego towaru wysyłamy emailowo świadectwo kontroli jakości. Na etykiecie zawsze umieszczony jest numer seryjny oraz data ważności produktu. Wszystkie nasze produkty są oznakowane zgodnie z globalnym zharmonizowanym systemem klasyfikacji i oznakowania chemikaliów – GHS. 

 

Węglan potasu oferujemy w butelkach HDPE z plombą, o pojemnościach 250 gram, 500 gram, 1 kg, 5 kg wiadrach z plombą oraz 25 kg workach.

 

Dziękujemy za odwiedzenie naszego sklepu, zapraszamy na zakupy oraz do odwiedzenia naszych pozostałych ofert. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl