Wodorotlenek potasu 500 g Czysty KOH

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 13,90 zł 13.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Serdecznie witamy Państwa na aukcji sklepu Bioskamed. Pragniemy zadowolić naszych klientów, którzy poszukują produktów o najwyższej jakości. Satysfakcja i zadowolenie konsumentów są naszym głównym celem. Nasza firma powstała z myślą o Was.

ety

Zapraszamy do zakupu wodorotlenku potasu (KOH), znanego też pod określeniem potaż żrący. To nieorganiczny związek chemiczny z grupy wodorotlenków. To jedna z najsilniejszych zasad. W standardowych warunkach występuje pod postacią białego ciała stałego. Jako odczynnik chemiczny zazwyczaj produkowany jest w postaci łamliwych, krystalicznych, miękkich płatków lub granulek o zawartości ok. 15% wody. Posiada silne właściwości higroskopijne, większe niż wodorotlenek sodu. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, a sam proces jest silnie egzotermiczny. Roztwór, który jest zwany ługiem potasowym, ma odczyn silnie zasadowy. Uwaga: należy pamiętać, iż jest to związek silnie żrący, może spowodować poważne oparzenia!

 

Zastosowanie:

  • jako środek suszący i bielący,

  • do pochłaniania dwutlenku węgla,

  • do chemii jako mocna zasada,

  • do otrzymania innych związków potasu, np. soli potasowych,

  • do wyrobu miękkich mydeł potasowych,

  • w litografii do wykorzystania matryc,

  • jako elektrolit, np. w akumulatorach niklowo-kadmowych,

  • do teksturyzacji płytek krzemowych

 

Gwarantujemy jakość produktu odnośnie pochodzenia i pakowania. Na życzenie klienta do zakupionego towaru wysyłamy emailowo świadectwo kontroli jakości. Na etykiecie zawsze umieszczony jest numer seryjny oraz data ważności produktu. Oznakowanie zgodne z globalnym zharmonizowanym systemem klasyfikacji i oznakowania chemikaliów.

 

Dziękujemy za odwiedzenie naszego sklepu, zapraszamy na zakupy i do odwiedzenia naszych pozostałych ofert. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl