Wodorotlenek sodu 5 kg Soda kaustyczna 99% granulki

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 79,00 zł 79.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Serdecznie witamy Państwa na stronie sklepu Bioskamed. Pragniemy zadowolić naszych klientów, którzy poszukują produktów o najwyższej jakości. Satysfakcja i zadowolenie konsumentów są naszym głównym celem. Nasza firma powstała z myślą o Was.

 etykieta

Wodorotlenek sodu NaOH - Soda Żrąca - Soda Kaustyczna granulowana. To nieorganiczny związek chemiczny z grupy wodorotlenków, należący do najsilniejszych zasad. W postaci stałej jest białą substancją o budowie krystalicznej. Temperatura topnienia wynosi 318 stopni Celsjusza. Ma właściwości higroskopijne - bardzo łatwo łączy się z dwutlenkiem węgla z powietrza, tworząc powłokę węglanu sodu. Powinna być przechowywana w szczelnie zamkniętych naczyniach. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie (reakcja egzotermiczna - z wydzieleniem znacznej ilości ciepła) tworząc bardzo żrący ług sodowy. Działa korodująco na metale, szczególnie w obecności wilgoci. Powoduje oparzenia, jest śliska w dotyku. 

 

Uwaga: działanie na organizm człowieka.

Oddziaływanie w postaci pyłu, pary, lub aerozolu - wywołuje ból i łzawienie oczu, pieczenie w nosie, gardle, kaszel i uczucie duszenia się. Skażenie skóry wywołuje zaczerwienienie, ból, oparzenie chemiczne z pęcherzami i martwicą. Rozległe oparzenie skóry może spowodować wstrząs lub zapaść. Skażenie oczu pyłem lub roztworem powoduje zniszczenie aparatu ochronnego oka - oparzenie gałki ocznej, rogówki i głębszych struktur oka. Wniknięcie drogą pokarmową wywołuje oparzenie błony śluzowej jamy ustnej, gardła i dalszych części przewodu pokarmowego. Istnieje duże ryzyko uszkodzenia lub perforacji ścian, krwotoku, wstrząsu i zgonu. W przypadkach zatrucia należy podać tlen wziewnie, pozajelitowo pyralginę z następującym leczeniem objawowym. 

 

Zastosowanie:

- Wyrób mydła.

- Wyrób szkła wodnego z krzemionki.

- Produkcja detergentów i barwników. 

- Główny składnik do udrażniania rur kanalizacyjnych - udrażnia rury, usówa zatory w zapchanych zlewach, otworach odpływowych i rurach, rozpuszcza papier, włosy, tłuszcze, odpadki kuchenne itp.

- Produkcja sztucznego jedwabiu.

- Produkcja gumy i regeneracja kauczuku. 

- W procesach uzdatniania wody do celów przemysłowych.

- Rafinacja ropy i olejów mineralnych.

- Przeróbka ciekłych produktów koksowania.

- Przemysł papierniczy.

- Przemysł spożywczy (regulator kwasowości E524).

- Skuteczny środek do odkażania sprzętu przczelarskiego. Do mycia sprzętu: uli, ramek, narzędzi - należy użyć 3% ciepły roztwór wodny soli kaustycznej.

 

Uwaga: zawsze należy dodawać sodę do wody - nigdy odwrotnie! Środek żrący! Należy zachować ostrożność i unikać kontaktu z oczami lub skórą - stosować rękawice i okulary. 

 

Dziękujemy za odwiedzenie naszego sklepu, zapraszamy na zakupy i do odwiedzenia naszych pozostałych ofert

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl